آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان، با همکاری شرکت “اوشن آکواریوم ترکیه” در ماه بهمن سال ۱۳۹۷ به بهره‌برداری رسید. در این پروژه، شهرداری اصفهان و شرکت اوشن آکواریوم بصورت نصف و نصف سهم داشتند؛ شهرداری با ارائه زمین و مجوزها و شرکت اوشن آکواریوم با ارائه دانش و تکنولوژی. قطعا این مجموعه یکی از دیدنی های اصفهان بوده و به همین دلیل همه ساله تعداد زیادی گردشگر از اینجا بازدید می‌کنند.

افتتاح آکواریوم اصفهان با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور بود. در این مراسم، معاون رئیس‌جمهور اظهار داشت که جهانگردی باید با “ایرانگردی” آغاز شود و شهردار اصفهان هم تأیید کرد که ایرانگردی باید با “اصفهان‌گردی” شروع شود.

مشخصات آکواریوم اصفهان

اکواریوم اصفهان شامل ۳۵ آکواریوم با اندازه‌های ۵ تا ۱۰ متر است و در قالب یک دنیای زیرآبی با حجم ۱۰۸۰ مترمکعب، برای نمایش انواع گوناگون آبزیان از پنج اقیانوس جهان (آب شور و شیرین)، ستاره دریایی و دیگر موجودات دریایی طراحی شده است.

آکواریوم اصفهان در پارک ناژوان قرار دارد و تونل آکواریوم اصفهان، در عمق شش متری ساخته شده و ۳۳ آکواریوم را در خود جای می‌دهد. این آکواریوم اولین تونل آکواریومی ایران است که در اصفهان ساخته شده و دارای 300 گونه آبزی در آب های شور و شیرین از پنج قاره جهان می باشد.

آکواریوم اصفهان زیر مجموعه ی به پارک حیات وحش اصفهان است که در سال 1397 با هدف آشنایی با جانوران دریایی و ارائه خدمات آموزشی و تفریحی برای بازدید کنندگان افتتاح شد. این آکواریوم دارای بیش از ۱۰۰ نوع ماهی زینتی و دریایی از قبیل کپور، بچه‌ماهی، خاویاری، باس، حلزون دریایی و… است.

همچنین، آکواریوم دیگری به نام “آبگرم اصفهان” نیز در این شهر وجود دارد که در آن ماهیان گرمابی مانند کپور و ماهیان طلاقی نگهداری می‌شوند. این آکواریوم به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر شناخته شده است.

مخازن آکواریوم با توجه به نوع ماهیان آن‌ها طراحی شده‌اند و برای ایجاد شرایط مناسب برای رشد و نگهداری این ماهیان، تجهیزات مناسبی مانند سیستم تصفیه هوا، فیلتراسیون آب، روشنایی و… در آن‌ها استفاده شده است.

همچنین آبگرم اصفهان یکی از بزرگترین آکواریوم‌های گرمابی در ایران است که در آن بیش از ۲۰ نوع ماهی گرمابی وجود دارد. این آکواریوم دارای چندین مخزن با حجم‌های مختلف است که در هر یک از آن‌ها، ماهیانی با رنگ‌ها و الگوهای مختلف نگهداری می‌شوند. همچنین این آکواریوم فضایی مناسب برای تفریح و گردشگری در شهر اصفهان به شمار می‌آید.

آکواریوم اصفهان، با داشتن 3 سیلندر آکواریوم (آکواریوم استوانه‌ای)، 3 تاچ آکواریوم (آکواریوم لمسی)، 18 فلت آکواریوم و 10 TV آکواریوم، به اولین تونل آکواریوم ایران تبدیل شده است. در این آکواریوم، نمایشگاهی از انواع آبزیان آب شور و شیرین جمع آوری شده از پنج قاره جهان به چشم می‌خورد.

طراحی و شبیه‌سازی تمامی آکواریوم‌ها با محیط زیست آبزیان هماهنگ شده و به بازدید کنندگان این امکان را می‌دهد تا به گونه‌ای واقعی و حسی در عمق اقیانوس‌ها قدم بگذارند. به عنوان مثال، تونل آکواریوم، شبیه سازی خلیج زیبای فارس است و با توجه به اینکه همه جزئیات به دقت در نظر گرفته شده‌اند، تجربه بازدید کنندگان را بسیار واقعی می‌کند.

آکواریوم اصفهان اولین تونل آکواریومی ایران در اصفهان می باشد که در پارک جنگلی ناژوان قرار دارد و دارای 300 گونه آبزی در آب های شور و شیرین از پنج قاره جهان می باشد. برای ساخت این مجموعه دیدنی 35000متر مکعب گودبرداری  و7199 مترمکعب بت ریزی شده است.

آکواریوم اصفهان با مساحت ۴،۰۰۰ مترمربع و تونلی به طول ۳۵ متر در عمق هفت متری زمین، در منطقه جنگلی ناژوان اصفهان قرار دارد. این آکواریوم شامل ۳۳ آکواریوم با حجم کل ۱٫۵ میلیون لیتر آب است و در آن می‌توان انواع مختلف آبزیان را از ماهی‌های کوچک رنگارنگ گرفته تا کوسه‌های خطرناک و نادر مشاهده کرد.

تجربه رفتن در تونل آکواریوم اصفهان بسیار جذاب است و با توجه به عمق زیاد تونل، محفظه‌های آب از نور آفتاب در امان هستند و دمای آن‌ها با توجه به نوع ماهی‌هایی که در آن‌ها نگه داری می‌شوند، قابل تنظیم است. همچنین، نور زیاد و انعکاس آن در آب چشم بینندگان را اذیت نمی‌کند.

این آکواریوم نسبت به دیگر آکواریوم های تونلی در سطح جهان بهای بلیط بازدید کمی را دارد. پس پیشنهاد میشود حتما به این تونل زیبا و حیرت انگیز سری بزنید.

آکواریوم اصفهان با همکاری شرکت اوشن ترکیه ساخته شده است. شرکت اوشن ترکیه بسیار بزرگ می باشد و پروژه های مهم و بزررگ دیگری را چون آکواریوم آنتالیا، آکواریوم آکواوگای آنکارا، آکواریوم اسکی شهیر بر عهده داشته است.

سقف تونلی شیشه ای و کناره های فضای آکواریوم محیطی چون اعماق اقیانوس را برایتان تداعی می کند و اینگونه بازدید از فضا را برایتان صدچندان هیجان انگیز تر خواهد کرد.

نمایشگاههای آکواریوم اصفهان

اکواریوم اصفهان دارای محیط‌های مختلفی است که برای تفریح و آموزش بازدید کنندگان طراحی شده‌اند. در این آکواریوم می‌توانید به سه نمایشگاه اصلی به نام‌های “آبهای ایران،” “هستی جانوران” و “جهان فرسایش” دسترسی داشته باشید.

در نمایشگاه “آبهای ایران”، می‌توانید با گونه‌های مختلف ماهیان زینتی و دریایی ایران آشنا شوید. این نمایشگاه دارای مجسمه‌های زیبا از جانوران دریایی است و بازدید کنندگان را با زیبایی‌های زیردریایی ایران آشنا می‌کند.

در نمایشگاه “هستی جانوران”، با جانوران دریایی مختلفی مانند آبزیان، لاکپشت‌های دریایی، کوسه‌ها، نرده‌دندان و… آشنا می‌شوید. این نمایشگاه همچنین با استفاده از فیلم‌ها، تصاویر و مجسمه‌ها به بازدید کنندگان اطلاعات بیشتری درباره ی جانوران دریایی ارائه می‌دهد.

نمایشگاه “جهان فرسایش” نیز به گونه‌های مختلف سنگ‌ها، کربنات‌های ریفی، جانوران زنده و خشک‌شدگان دسترسی دارد. این نمایشگاه به بازدید کنندگان این امکان را می‌دهد تا علاوه بر دیدن ماهیان و جانوران دریایی، با پدیده‌های جالب دیگری مانند فرسایش در جهان دریایی آشنا شوند.

آدرس آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان در منطقه جنگلی ناژوان و در نزدیکی رودخانه زاینده‌رود واقع شده است. فاصله این مجموعه تفریحی ۷ کیلومتر به سمت جنوب غربی از مرکز شهر اصفهان قرار دارد و تا فرودگاه بین المللی اصفهان، حدود ۳۲ کیلومتر (کمتر از نیم ساعت) و تا راه‌آهن اصفهان، ۱۷ کیلومتر فاصله دارد. همچنین، فاصله آکواریوم اصفهان تا تهران از ۴۵۰ کیلومتر (تقریباً پنج ساعت) است.

برای دسترسی به آکواریوم اصفهان از مرکز شهر، باید از خیابان جهاد با ماشین خود به سمت اتوبان خیام بروید و به سمت جنوب ادامه دهید تا در امتداد همین اتوبان، از اتوبان میرزا کوچک خان عبور کنید. پیش از رسیدن به اتوبان حبیب‌اللهی و میدان سهروردی، از سمت راست جاده خارج شده و در اولین میدان به سمت چپ بپیچید تا وارد بلوار الفت شوید. سپس، به امتداد این بلوار، پیش رو بروید تا به پارکینگ پارک جنگلی ناژوان برسید. در اینجا، ماشین خود را پارک کنید و به سمت آکواریوم بروید.

برای رسیدن به آکواریوم، می‌توانید از خطوط تاکسی‌خطی یا با استفاده از ماشین شخصی با ایستگاه هتل پل به سمت آکواریوم اصفهان بروید تا به راحتی به مقصد دلخواه خود برسید.

آکواریوم اصفهان در 7 کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد که برای رسیدن به این مکان گردشگری در اصفهان توصیه می‌شود از ماشین شخصی یا تاکسی‌های خطی استفاده کنید، زیرا این روش‌ها نسبت به استفاده از وسایل نقلیه عمومی راحت‌تر و سریع‌تر می باشند.

در صورت استفاده از وسایل نقلیه عمومی، باید از ایستگاه مربوطه پیاده‌روی به مدت حدود ۱۵ دقیقه را انجام دهید، اخاطر نشان می شود که پیاده‌روی در این مسیر بسیار لذت‌بخش است و به‌دلیل قرار گرفتن در جاده سلامت و پارک ناژوان به‌هیچ‌وجه برای شما خسته‌کننده نخواهد بود.

ماهی های موجود در آکواریوم اصفهان

در آکواریوم اصفهان، مجموعه ای از آبزیان دریایی و شیرین زندگی می کنند. بین این آبزیان، ماهی مولا مولا یا خورشید ماهی اقیانوس، سنگین‌ترین ماهی استخوان‌دار جهان، اسب دریایی با طول ۱۶ میلی‌متر تا ۳۵ سانتی‌متر، خرچنگ آبی با الماس شکل، کپور گلگون به عنوان نماد عشق و دوستی، کوسه آب شیرین با باله پشتی طولانی و نوک تیز، گاو ماهی با باله‌های کوچک ، کوسه سفید بزرگ یا همان سفید مرگ‌بار که گونه‌ای در معرض خطر انقراض است، ماهی خاویار با رنگ صورتی جذاب، ماهی کمانگیر، ماهی ماندارین با رنگ‌های زیبا در نزدیکی جزایر ریوکیو، ماهی‌های آب لب شور، کوسه سرچکشی، کوسه بلک تیپ با نوک سیاه و جوجه تیغی ماهی خالدار از آبزیان قابل ذکر هستند.

بالغ بر 6500 آبزی در این آکواریوم زندگی میکنند که حدود 350 گونه از این ماهی ها از پنج قاره جهان جمع آوری شده اند و 6 نوع کوسه و همچنین 100نوع از این آبزیان از خطرناکترین و عجیب ترین گونه های ماهیان میباشند.

در این آکواریوم ماهیانی چون خورشید ماهی اقیانوس که بزرگترین ماهی استخوان دار است، اسب دریاییبه طول 16 میلی متر تا 35 سانتی متر، کپور گلگون، خرچنگ آبی، کوسه نهنگ،بنگوسی، خروس ماهی، ماهی پیرانا، هشت پا،گاو ماهی، ماهی کمانگیر، کوسه نوک سیاه،ماهی خاویار و … را میتوان نام برد.

البته ممکن است در زمان بازدید به دلایل مختلف تمام گونه های ذکر شده در بالا در آکواریوم ها در معرض بازدید عموم نباشند.

بخش های داخلی آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان دارای 33 آکواریوم است که در سه بخش جدا از هم می باشند:

آکواریوم های دیواری

اولین بخش در آکواریوم اصفهان آکواریوم های دیواری است که محلی برای نگهداری آبزیان و ماهی های کمیاب شور و شیرین است که با هم زیستی در کنار هم شنا می کنند. آکواریوم های دیواری 13 تا هستند که طول 4 متر را به خود اختصاص داده اند.

در این مجموعه آکواریوم ها انواع ماهیان از قبیل آراپایما، تاس ماهی ها، هامورها، دراگون ماهی ها و…. نگهداری می شوند.

یکی از جذاب ترین بخش های آکواریوم های دیواری ، آکواریوم های TV است که انواع آبزیان نادر و خطرناک مانند مارماهی زبرا، خروس ماهی ها، انگلر، سنجاب ماهی را می‌توانید در آنها مشاهده کنید.

آکواریوم استوانه ای

در فضای تونل آکواریم و بین آکواریوم های دیواری یا فلت سه آکواریوم استوانه ای بزرگ دیده می‌شود که 2500 لیتر گنجایش دارند و با توجه به اینکه در آن‌ها شرایطی مشابه اقیانوس تعبیه شده مکانی برای زندگی دلقک ماه ها و کوپی های باله بلند و مارماهی ها هستند.

آکواریوم لمسی

پس از این آکواریون های استوانه ای به آکواریوم های لمسی میرسیم که با نام تاچ آکواریوم نیز شناخته می‌شود. در این آکواریوم ها ماهی ها غول پیکر و بزرگ تر میشوند. اسکار ماهی ها و مارماهی های غول پیکر و کوسه ها در این آکواریوم های لمسی قرار دارند.

شما در این بخش میتوانید به نظاره ماهیان و آبزیان جذاب و زیبا بنشینید و در صورت تمایل گونه های مختلفی از ماهیان لمسی بی خطر از جمله ستاره دریایی، گربه کوسه، سفره ماهی و …. را لمس کنید و حتی با شیشه های شیر به ماهیان کویی غذا دهید. البته اینکار مستلزم پرداخت هزینه ی جداگانه است. که در سال 1402 و در ایام غیر پیک مبلغ هر شیشه شیر 25 هزار تومان تعیین شده است.

قیمت بلیط آکواریوم اصفهان در سال 1403

آکواریوم اصفهان همه روزه از ساعت 10 صبح لغایت 22 آماده پذیرش بازدید کنندگان است. اطلاع رسانی های رسمی در مورد تغییر ساعات بازدید از این مجموعه در وبسایت اکواریوم اصفهان انجام میشود. قیمت بلیط آکواریوم اصفهان در سال 1403 برای بزرگسالان 119900 تومان ، بلیط ورودی آکواریوم برای کودکان 5 تا 12 سال 98100 تومان است. برای ورود کودکان زیر 5 سال به آکواریوم اصفهان نیاز به تهیه بلیط نیست. همچنین بلیط توریست ( گردشگر خارجی ) برای آکواریوم اصفهان مبلغ 218000 تومان در نظر گرفته شده است.

توجه داشته باشید داخل مجموعه آکواریوم اصفهان خدماتی مانند عکاسی ، نقاشی روی صورت، غذا دادن به ماهی ها و … نیز وجود دارد که باید برای این موارد نیز هزینه های جداگانه پرداخت کنید. این هزینه ها با توجه به حجم بازدیدکننده و ایام سال متغیر است.

گیفت شاپ (فروشگاه هدایا) برای خانم ها و مسافرانی که به دنبال سوغاتی متفاوت از اصفهان هستند مکانی ایدال است که البته باید بودجه قابل توجهی نیز برای بازدید از آن در نظر بگیرید.

بازدید از کافی شاپ آکواریوم اصفهان آخرین مکانی است که برای رفع خستگی این بازدید شیرین به شما توصیه می‌کنیم.

4.5/5 - (36 امتیاز)

نوشته‌های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
94 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback

[…] مراجعه به پارک ناژوان می توانید از آکواریوم اصفهان نیز دیدن بفرمایید و هم از سرگرمی های جذاب تله سیژ، […]

محمدی زاده
محمدی زاده
10 ماه قبل

آکواریوم اصفهان بسیار زیبا و دیدنی است. من از تنوع و زیبایی ماهیان و گیاهان آن لذت بردم

مرتضایی
مرتضایی
2 ماه قبل
پاسخ به  محمدی زاده

بهای مصوب خدمات مراکز گردشگری ناژوان اعلام شد

مهدی قائلی، مدیر ناژوان شهرداری اصفهان:
تعرفه بهای بلیت مراکز گردشگری ناژوان برای هر نفر طبق مصوبه، اعلام و ابلاغ شد. براین اساس، نرخ بلیت آکواریوم ناژوان ۲۰۰ هزار تومان، باغ پرندگان ۶۵ هزار تومان، باغ خزندگان ۵۱ هزار تومان، موزه صدف‌ها ۳۶ هزار تومان، باغ گیاهان گرمسیری ۳۶ هزار تومان و باغ گل رز ۳۵ هزار تومان بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده است.همچنین با تعریف بسته‌های گردشگری پیشنهادی در قالب بسته طلایی و نقره‌ای برای هر نفر، امکان خرید بلیط مراکز در قالب این بسته‌ها تعریف و با اعمال تخفیف ۲۵ درصدی، برای عموم بازدیدکنندگان و گردشگران قابل استفاده است.

لطفا طبق این خبر قسمت بلیط آکواریوم اصفهان را اصلاح کنید

ali
ali
10 ماه قبل

محیط آکواریوم اصفهان بسیار آرامش بخش است. اینجا یک مکان عالی برای آرامش و آرامش است

مریم
مریم
10 ماه قبل

من از توضیحات و راهنمایی‌های کارکنان آکواریوم اصفهان راضی بودم. آنها با حوصله و دقت به سوالات ما پاسخ می‌دهند

مقدم تهرانی
مقدم تهرانی
10 ماه قبل

متاسفانه آکواریوم اصفهان بسیار شلوغ بود در ایام عید نوروز

پروانه
پروانه
10 ماه قبل

آکواریوم اصفهان به محیط زیست دریا را شبیه سازی کرده است. من از تماشای ماهیان و جانوران دریایی لذت بردم

رضا
رضا
10 ماه قبل

من از قیمت بلیت ورودی به آکواریوم اصفهان ناراضی بودم. به نظرم گران بود و با ارزشی که ارائه می شد، مطابقت نداشت

majid rezae
majid rezae
10 ماه قبل

آکواریوم اصفهان یک مقصد خوب برای خانواده‌ها است. فضای امن و دوستانه برای کودکان و فرصتی برای گشت و گذار خانوادگی

یاشار
یاشار
10 ماه قبل

جالب بود، اگه بخوام نسبت به آکواریوم تهران (پارک شهر) مقایسه بکنم، اینجا ده‌ها برابر بهتره و قشنگ‌تره، تنوع ماهی‌ها نسبتا خوب بود و تونلش از همه جذاب‌تر بود، مخصوصاً وقتی که بچه کوسه‌ها از بالای سرتون رد میشن، از پایین خیلی قیافه‌ی فان و خنده‌داری دارن ? قیمت بلیتش نسبتا اوکیه و به‌نظرم ارزش یک بار دیدن رو داره.

رضاعلی مظفری
رضاعلی مظفری
9 ماه قبل
پاسخ به  یاشار

جالب بود، اگه بخوام نسبت به آکواریوم تهران (پارک شهر) مقایسه بکنم، اینجا ده‌ها برابر بهتره و قشنگ‌تره، تنوع ماهی‌ها نسبتا خوب بود و تونلش از همه جذاب‌تر بود، مخصوصاً وقتی که بچه کوسه‌ها از بالای سرتون رد میشن، از پایین خیلی قیافه‌ی فان و خنده‌داری دارن
قیمت بلیتش نسبتا اوکیه و به‌نظرم ارزش یک بار دیدن رو داره.

مولایی
مولایی
10 ماه قبل

جای خوبی . فقط در ایام غیر تعطیل بازدید کنید که خیلی شلوغ نباشه و بهتر تماشا کنید در ارامش

ستار کریمی
ستار کریمی
10 ماه قبل

مجموعه ی شیک با انواع ماهی هایی دریایی – برای کودک من که به ماهی علاقه داره خیلی جذاب بود. بلیط اگه ارزانتر بود خیلی بهتر میشد

سخایی
سخایی
10 ماه قبل

تونل شیشه ای که ماهی ها از بالای سر آدم رد میشه خیلی خوب بود

احمدی
احمدی
10 ماه قبل

قیمتها خیلی بالا بود

محمدصادق
محمدصادق
10 ماه قبل

با قیمت بلیط 120 هزارتومانی برای من که خانواده 4 نفره دارم یکبار دیدنم زیاده

ایمان ولایتی
ایمان ولایتی
10 ماه قبل

حتما وسط هفته برید که گرفتار شبوغی نباشید و از بازدید لذت ببرید

محمدی
محمدی
10 ماه قبل

به اون بزرگی که فکرشو میکردم نبود

اکبر صنیعی
اکبر صنیعی
10 ماه قبل

فکر میکنم قیمت بلیط آکواریوم اصفهان در ایام آخر هفته و تعطیلات با وسط هفته فرق میکنه

کلانتری
کلانتری
10 ماه قبل

شلوغ ، شلوغ ، شلوغ ، خیلی شلوغ . شب جمعه اصلا نرید

مهدی
مهدی
9 ماه قبل

قیمت بلیط آکواریوم اصفهان در شهریور 1402 چنده ؟

موسوی
موسوی
9 ماه قبل

آکواریوم اصفهان قیمت بلیط تابستان 1402 چنده ، کسی جدیدا رفته ؟

علی میرزایی
علی میرزایی
9 ماه قبل
پاسخ به  موسوی

زیبا ترین بخش این اکواریوم تونلشه که باید دیدن کنید
فضای جالب یبرای بچه ها هستش
تنوع ماهی مارماهی لاکپشت کوسه تاره دریایی و …
نور پردازی خوب آکواریوم ها
مرداد1402 در روز پنج شنبه بلیط 136 تومن بوده
گردش هم حدود 40 دقیقه زمان میبره

میری
میری
9 ماه قبل

امکان خرید آنلاین بلیط آکواریوم اصفهان وجود داره ؟؟

عبدی
عبدی
9 ماه قبل

این آکواریوم مثل آکواریوم پارک شهر هست یا فرق داره

مهدی
مهدی
9 ماه قبل

قیمت بلیط آکواریوم آنتالیا را کسی نمیدونه ؟

مولایی
مولایی
9 ماه قبل

اکواریوم ناژوان یکی از زیباترین آکواریوم های ایران است که واقعا افتخار اصفهانه

مهدیه
مهدیه
9 ماه قبل

چند سال پیش پارک آکواریوم اصفهان اومدم خیلی قشنگ و دیدنی بود

مرادی
مرادی
9 ماه قبل

آکواریوم اصفهان واقعا دیدنیه فقط ای کاش حوصله و ادب کارکنان این مجموعه بخصوص زمان شلوغی بهتر بود

کریمی
کریمی
9 ماه قبل

لطفا داخل سایتتون قیمت بلیط مکان های دیدنی اصفهان را بصورت متمرکز بزارید تا بفهمیم قیمت بلیط هر مکان چقدره و بتونیم تصمیم گیری کنیم برای من که خانواده پر جمعیت دارم نمیتونم همه ی مکان های گران را ببینم

عزیزی
عزیزی
9 ماه قبل

اکواریوم اصفهان واقعا زیباست

شهرناز
شهرناز
9 ماه قبل

آکواریوم‌اصفهان را برای اولین بار میخوام ببینم کاش ارزش دیدن داشته باشه

مرضیه
مرضیه
9 ماه قبل

لطفا قیمت بلیط آکواریوم پارک شهر تهران را اعلام کنید

حامد
حامد
4 ماه قبل
پاسخ به  مرضیه

سال ۱۴۰۲ قیمتش ۸۰ هزار تومان هست

بانو
بانو
9 ماه قبل

تونل آکواریوم تهران در کنار اکواریوم اصفهان اصلا قابل مقایسه نیست

نصیری
نصیری
9 ماه قبل

در بین جاهای دیدنی اصفهان آکواریوم واقعا منحصر به فرده

صبحان
صبحان
9 ماه قبل

تخفیف بلیط آکواریوم اصفهان را از کجا پیدا کنم

سارا
سارا
9 ماه قبل

در مورد ماهی های آکواریوم اصفهان بیشتر توضیح بدید

یاشار
یاشار
9 ماه قبل

قیمت بلیط آکواریوم پارک شهر م بزارید

ریحانه
ریحانه
9 ماه قبل

کوسه در آکواریوم اصفهان وجود داره ؟

رها
رها
9 ماه قبل

ساعت آکواریوم اصفهان چطوریه ؟ از چند تا چند بازه ؟

سعید راد
سعید راد
9 ماه قبل

قیمت بليط اكواريوم آکواریوم اصفهان بروزه ؟

میلاد اسدی
میلاد اسدی
9 ماه قبل

آکواریوم شیشه ای اصفهان همینه ؟

سهیل
سهیل
9 ماه قبل

ساعت بازدید آکواریوم اصفهان همینه که اینجا نوشتید ؟

سمانه
سمانه
9 ماه قبل

قیمت بلیط آکواریوم ناژوان چنده ؟

محمد اسلامی
محمد اسلامی
9 ماه قبل

ورودی آکواریوم اصفهان چنده ؟

ساعد
ساعد
9 ماه قبل

خرید اینترنتی بلیط آکواریوم اصفهان را از کجا انجام بدم ؟

مارال
مارال
9 ماه قبل

بلیط آکواریوم ناژوان قیمت همینه که توی سایت زدید

ساره
ساره
9 ماه قبل

ساعات بازدید آکواریوم اصفهان به روز هست ؟

سهراب
سهراب
9 ماه قبل

ساعت بازدید از آکواریوم اصفهان توی پاییز تغییر میکنه

ریماز
ریماز
9 ماه قبل

سایت خرید بلیط آکواریوم اصفهان را معرفی کنید

مهدی سلمانی
مهدی سلمانی
9 ماه قبل

هزینه آکواریوم اصفهان برای هر نفر چند در میاد

مینو
مینو
9 ماه قبل

بلیط آکواریوم اصفهان را از کجا بخرم

آکواریوم اصفهان
آکواریوم اصفهان
8 ماه قبل
پاسخ به  تینا

آکواریوم ناژوان بازگشایی شد
?قائلی، مدیر ناژوان: پس از تغییر و تحولات  مدیریتی مجموعه آکواریوم اصفهان و تعطیلی یک هفته‌ای، این مجموعه مجدد بازگشایی شد و بازدید از آن، برای عموم آزاد است.
?️ از امروز مرکز گردشگری آکواریوم از ساعت ۱۰ تا ۲۰ میزبان بازدیدکنندگان است.

شاهین
شاهین
9 ماه قبل

رزرو بلیط آکواریوم اصفهان امکان پذیره ؟