جاذبه های گردشگری کیش

جاذبه های گردشگری کیش

کیش جزیره ای زیبا در جنوب کشور ایران است که مملو از جاذبه های طبیعی تاریخی گردشگری بسیاری است و هر ساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به سمت خود می کشد. در این مقاله ما قصد داریم شما را با جاذبه های گردشگری کیش آشنا کنیم پس با سایت ایران را بگرد همراه باشید.

جاذبه های گردشگری کیش در بهار

بهار از جمله زمان های مناسب برای سفر کردن به کیش زیبا است. اوایل بهار هوا نه آنقدر گرم است که گرما اذیتتان کند و نه آنقدر سرد که نتوانید از مسافرت به کیش لذت ببرید و نتوانید به سراغ تفریحات بروید. در هنگام سفر به کیش می توانید از جاذبه های گردشگری و تفریحی زیر بهره مند شوید.

اسکله تفریحی

تماشا کردن دریا و موج های نیرومند آن آرامشی را به همان ارزانی می دارد که هیچ چیز این آرامش را نخواهد داشت. شما می توانید هنگام سفر به کیش به مدت طولانی کنار ساحل دریای کیش بنشینید و دریای بی کران زیبا را نظاره کنید. اسکله تفریحی کیش این امکان را برایتان مهیا می کند تا آب های خلیج فارس را در زیر پاهایتان احساس کنید و عکس های زیبایی در این مکان فوق العاده بگیرید. برای رفتن به اسکله تفریحی در کیش، باید به خیابان سنایی بلوار دریا بروید.

درخت سبز

در دره پرتقالی ها در کیش، یک درخت کهنسال انجیر معابد وجود دارد که برای محلی های آنجا بسیار ارزنده است. به این درخت سبز، لور هم گفته می شود که تنومندترین و قدیمی ترین درخت جزیره کیش بوده است که در سال 1401 به دلیل ابتلا به قارچ خشک شد. این درخت زیبا از جمله گونه هایی است که نهالش 500 یا 600 سال پیش از هند وارد ایران شده است و در جزایر قشم و چابهار و بندرعباس هم این گونه درخت را می توان مشاهده کرد.

بحلیان جزیره کیش، این درخت را مقدس می دانند و اعتقاد دارند که این درخت حاجتشان را روا می کند از این رو برای حاجت گرفتن پارچه های رنگی به آن می بندند. ناگفته نماند که در سالهای اخری دور درخت را حصار بسته اند و دیگر به کسی اجازه ی پارچه بستن نمیدهند. برای دیدن این درخت سبز تنومند قدیمی باید به بلوار میرمهنا، میدان المپیک، میدان حریره و خیابان درخت سبز بروید.

جزیره فرور

یکی از جاذبه های دیدنی کیش جزیره فروره است که می توان در فصل بهار از آن جا دیدن نمود. به این جزیره فرورگان نیز گفته می شود. جزیره فرورگان غیر مسکونی است و موقعیت جغرافیایی خاصی دارد و افرادی که به طبیعت علاقه دارند برای دیدن طبیعت بکر و زیبا به این جزیره می روند.

جاذبه های گردشگری کیش در تابستان

در تابستان هوای کیش بسیار گرم است از این رو گردشگران کمتری در تابستان به کیش می آیند. جزیره کیش در تابستان هم تفریحات زیادی برای رهسپار شدنتان دارد.

ساحل درختان نارگیل

جزیره کیش ساحل 20 هزار متری از درختان نارگیل را داراست که بیش از 2500 درخت نارگیل در این مکان دارد که زیبایی چشم نوازی را به ساحل بخشیده است. در این مکان تفریحات بسیاری چون ماهیگیری، جت اسکی، غواصی، ماساژ، دوچرخه سواری و… را می توانید انجام دهید.

در این مکان رستوران ها و کافی شاپ های زیادی وجود دارد که می توانید ساعاتی را برای استراحت در این مکان ها سپری کنید. برای رفتن به ساحل درختان نارگیل باید به خیابان فردوسی، تقاطع بلوار ساحل بروید.

پارک های ساحلی کیش

پارک های ساحلی کیش گزینه ی انتخابی خوبی برای تابستان می باشند. می توانید در تابستان به پارک های ساحلی کیش بروید و آفتاب گرفتن و ریلکس کردن و استفاده از تفریحات آبی را داشته باشید. بوستان آهوآن، پارک ساحلی سیمرغ، پارک مرد ماهیگیر، ساحل مرجان از جمله بهترین پارک های آبی هستند.

بوستان آهوآن کیش

بوستان آهوآن کیش در شمال جزیره کیش قرار دارد و در اصل یک باغ وحش به همراه حیواناتی چون شیر، شغال، آهو، میمون و روباه است. در این بوستان آهوآن آزادانه رفت و آمد می کنند و برای خودشان به راحتی در محیط اطراف گردش می کنند. برای رفتن به بوستان آهوآن باید به انتهای خیابان فردوسی بروید.

ساحل مرجانی کیش

ساحل مرجانی کیش مرجان های زیبایی دارد و به خاطر مرجان ها معروف شده است. در ساحل مرجانی کیش تفریحات و سرگرمی های زیادی وجود دارد. در صورتی که قصد استفاده از این تفریحات و سرگرمی ها ندارید می توانید از قدم زدن در کنار ساحل مرجانی لذت ببرید و تماشای دریای زیبا را داشته باشید.

در ساحل مرجانی آلاچیق های فراوانی وجود دارد از این رو نگران تابش آفتاب نباشید. برای رفتن به ساحل مرجانی کیش باید به خیابان مرجان و مرجان پنجم بروید.

پارک ساحلی سیمرغ کیش

ساحل سیمرغ کیش در نزدیکی هتل هایی چون هتل سیمرغ، هتل مارینا پارک و مجموعه تفریحی دلفیناریوم کیش قرار دارد. ساحل سیمرغ 15 هزار متری است و بسیار پاکیزه بوده و در آن یک مجسمه سفید زیبا وجود دارد.

در پارک ساحلی سیمرغ فضای ورزشی، زمین مخصوص بدمینتون، میز پینگ پنگ، باربیکیو، اسکیت، زمین بازی کودکان، پارکینگ، مسیر دوچرخه سواری، سرویس بداشتی، آلاچیق و مسیر مناسب برای پیاده روی وجود دارد. برای رسیدن به پارک ساحلی سیمرغ باید به کنار هتل مارینا پارک بروید.

پارک ساحلی مرد ماهیگیر

در پارک ساحلی مرد ماهیگیر کیش مجمسمه 12 متری قرار دارد این مجسمه فیگوراتیو در سال 1393 توسط 4 هنرمند مشهدی ساخته شد و به عنوان بزرگترین مجسمه در ایران می باشد.

در غرب و شرق پارک ساحلی کیش دو آب نما قرار دارد که با یک جوی آب آن ها به هم متصل شده اند. پارک ساحلی مرد ماهیگیر 4 هزار متر مربع مساحت دارد و ساحل آن شنی تمیز و فضای سبز گسترده با انواع گیاهان بومی می باشد. برای رفتن به پارک ساحلی مرد ماهیگیر باید به ساحل شرقی ، بلوار دریا بروید.

پارک ساحلی میر مهنا کیش

پارک ساحلی میرمهنا کیش از مسجد خاتم الانبیا تا میدان جاسک ادامه دارد. این اسکله در سال 1385 ساخته شد. اسکله ماهیگیری میرمهنا پارک ساحلی میرمهنا را به دو قسمت تقسیم نموده است.

فاز یک پارک ساحلی میرمهنا 41هزار متر مربع مساحت دارد و در آن امکاناتی چون نمازخانه ساحلی، مسیذ دوچرخه سواری، بازار عرب ها، کتابخانه عمومی، بازار ماهی فروش ها، بوفه،….. وجود دارد. فاز دوم پارک نیز مساحت بیشتری از فاز اول دارد و در حال توسعه می باشد. برای رفتن به پارک ساحلی میرمهنا باید به حد فاصل مسجد خاتم الانبیا ئ میدان جاسک بروید.

پارک دلفین ها

پارک دلفین ها در جنوب شرقی کیش قرار دارد ومساحتی بالغ بر 100 هکتار دارد. این مجموعه اولین پارک دلفین ها می باشد. در این پارک شیر های دریایی، انواع ماهی، پنگوئن ها و دیگر حیوانات دریایی می باشند.

در پارک دلفین ها نمایش های زیبای دلفین ها برگزار می شود، دلفین ها با توپ و حلقه بازی می کنند و نقاشی می کشند.زیبایی ها و جذابیت پارک دلفین ها نه تنها برای کودکان بلکه برای بزرگ تر ها هم سرگرم کننده است. برای رفتن به پارک دلفین ها باید به خیابان مرجان بروید.

باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان کیش بالغ بر 50 گونه پرنده از جمله طاووس، پلیکان، طوطی و … دارد. برخی از پرندگان این باغ پرندگگان گونه های بومی می باشند. در باغ پرندگان آکواریومی نیز می باشد که انواع پستانداران را می توانید مشاهده کنید. برای رفتن به باغ پرندگان کیش باید به خیابان مرجان بروید.

جاذبه های گردشگری کیش در پاییز

پاییز هم زمان مناسبی برای سفر به کیش است چرا که هوای فوق العاده مطلوبی دارد.

کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی از معروف ترین مکان های دیدنی کیش می باشد. این کشتی یونانی در سال 1345 در کیش به گل نشست و یونانی نهایت تلاش خود را کردند تا این کشتی را نجات دهند ولی نتوانستند و نفت کشتی را تخلیه کردند و کشتی را در این محل رها نمودند. این کشتی ساخت کشور انگلیس بوده و متعلق به یونانی ها بود.

این کشتی در غروب خورشید بسیار تماشایی است و در شب از جاهای دیدنی کیش محسوب می شود. برای دیدن کشتی یونانی باید به خیابان غروب، میدان غروب و پارک ساحلی غروب بروید.

به دلیل آسیب این کشتی به حیات وحش بنا به تصمیم مسئولین این کشتی به شرکت فولاد مبارکه اصفهان فروخته شد و قرار است ابتدای سال 1403 جمع آوری شود.

روستای باغو

اگر به کیش رفتید و دوست داشتید جزیره گردی کنید حتما به روستای باغو هم سری بزنید. در تابستان روستای باغو نسبت به شهر کیش هوای خنک تری دارد. در روستای باغو چند خانواده بیشتر زندگی نمیکنند و این روستا در نزدیکی فرودگاه کیش است. برای رفتن به روستای باغو باید به جنوب غربی جزیره کیش سفر کنید.

جاذبه های دیدنی جزیره کیش در اواخر زمستان

اواخر زمستان از جمله زمان های پرطرفدار برای سفر به جزیره کیش است. در این زمان نمیتوانید از تفریحات آبی کیش استفاده کنید ولی می توانید از دیگر جاذبه های کیش بهره مند شوید.

شهر زیر زمینی کاریز کیش

شهر زیرزمینی کاریز کیش در اصل یک قنات بسیار بزرگ می باشد که مساحتی حدود 10 هزار متر مربع دارد. مساحت این قنات سبب شده تا آن را شهر بنامند. شهر زیر زمینی کاریز 16 متر عمق دارد و ارتفاع خود کاریز بالغ بر 8 متر است و در آن سقف و دیوارها با صدف های زیبا پوشیده شده است. در این مکان زیر زمینی رستوران های سنتی و مدرن، موزه و بازارچه دستی می باشد. برای رفتن به شهر زیرزمینی باید به بلوار میرمهنا به سمت میدان المپیک، نرسیده به میدان فارور بروید.

شهر باستانی حریره

با رفتن به شهر باستانی حریره به قدمت تمدن کیش پی خواهید برد. کیش با وجود مدرن شدن، اصلت خود را حفظ کرده است. ویرانه های شهر حریره روزگار پرهیاهوی ایران را روایتگر است.

شهر باستانی حریره از سه قسمت خانه اعیانی، قسمت کارگاهی و حمام تشکیل شده است. قدمت شهر حریره به 1000سال قبل باز می گردد. شهر حریره در قرن شش متروکه گشته و از آن در گلستان سعدی هم نام برده شده است. برای رفتن به شهر باستانی حریره باید به بلوار المپیک بروید و سپس وارد خیابان کرانه گردید.

شهر بازی هایلند کیش

از جمله جاذبه های مهیج کیش شهربازی هایلند کیش است که مجموعه ای سرپوشیده می باشد و از مجموعه های تفریحی مجهز در ایران به حساب می آید. شهربازی هایلند در سال 1378 تاسیس شده و انواع بازی های رایانه ای و مکانیکی مهیج را داراست. برای رفتن به شهربازی هایلند باید خود را به میدان امیرکبیر، پارک شهر ورودی کارتینگ برسانید.

بولینگ مریم در کیش

در سفر به کیش می توانید سری به بولینگ مریم بزنید و زمانی را به تفریح بپردازید. بولینگ مریم مجهزترین و مدرن ترین سالن های بولینگ ایران می باشد که در سال 1383 در کیش بنا نهاده شده است.

بولینگ مریم دارای 16 خط دیجیتال 4 نفره است و امکاناتی چون سونا، جکوزی، سالن بدن سازی، دو سالن تخصصی بیلیارد با 16 میز، رستوران، کافی شاپ، بازی های کامپیوتری و واقعیت مجازی، بازی های کودکانه ای چون قطار برقی، کشتی پرنده و جنگ های شبانه دارد. بولینگ مریم در خیابان سنایی بلوار دریا قرار دارد.

مراکز خرید کیش

جزیره ی کیش دارای مراکز خرید بسیار متنوعی است که می توانید برای خرید کردن به این مراکز مراجعه کنید. از جمله آن مراکز خرید می توان به بازار پارس خلیج کیش، بازار زیتون، بازار پانیذ، بازار عرب ها، بازار دیپلمات، مرکز تجاری کیش، پردیس1، پردیس2، مرکز خرید مریم، بازار دامون، بازار مرجان، مرکز خرید مروارید، مجتمع تجاری سارینای1، مجتمع تجاری سارینای2 اشاره نمود.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته‌های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها