آبشار مارگون

آبشار مارگون

آبشار مارگون یکی از زیباترین مکانهای دیدنی استان فارس است که به دلیل زیبایی چشمگیر این ابشار، همه ساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری برای دیدن این آبشار زیبا به سمت شیراز رهسپار می شوند.

آب آبشار مارگون در فصول گرم سال بسیار خنک است و طبیعت چشم نواز این آبشار شما را در خود محو می کند.

آبشار مارگون در 128 کیلومتری شهر شیراز و در شمال استان فارس قرار دارد. ابشار مارگون از زیباترین آبشار ها در کشور ایران است و گفتنی است که بدانید آب این آبشار از رودخانه سرازیر نمی شود بلکه آب چشمه هاست که از ارتفاع 70 متری سرازیر می شود و منظره زیبایی را برایتان نقش می زند که دل همه را برای خود می برد. آب رودخانه های حاصل از آبشار مارگون تا نزدیک شهرستان سپیدان استان فارس می آید. در کنار رودخانه درختان زالزالک و سیب و بوته های تمشک روییده است.

آبشار مارگون کجاست؟

ابشار مارگون در شهرستان سپیدان استان فارس و در نزدیکی روستای مارگون قرار دارد. این آبشار زیبا در 128 کیلومتری شهر شیراز قرار دارد و باید از اصفهان 320 کیلومتر مسافت طی شود تا به آبشار مارگون شیراز برسیم.

طبیعت اطراف آبشار مارگون

هنگامی که به آبشار مارگون می رسید کوه ها و صخره های خزه بسته را خواهید دید که بسیار مجذوب کننده است و تصویر زیبایی را جلو چشمانتان خواهید دید.

چشم انداز آبشار مارگون

زمانی که به ابشار مارگون می رسید بزرگی و زیبایی چشمگیر این آبشار شما را مجذوب خود می کند هنگام لذت بردن از تماشای این منظره ی زیبا، رنگین کمان هایی را خواهید دید که از ریزش آب آبشار در قسمت های مختلف شکل گرفته اند و زیبایی آبشار را چند برابر می کنند. خوب گوش هایتان را باز کنید تا صدای آبشار را بشنوید و روحتان را با این صدا جلا دهید.

آب بازی در آبشار مارگون

آب ابشار مارگون در گرمترین فصول سال هم بسیار خنک است و شما می توانید از این آب بنوشید و یا در آب قدم بزنید و خیالتان راحت باشد که پادرد و سرماخوردگی برایتان ایجاد نخواهد کرد.

عکاسی

همه بازدیدکنندگان از ابشار مارگون در این مکان عکس های زیبایی را می گیرند تا این لحظات خوش و مناظر به یاد ماندنی را ثبت کنند.

غار نوردی

غیر از آبشار و طبیعت بکر اطراف آن، غار بزرگی در دل صخره ها وجود دارد. رسیدن به این غار کار هرکسی نیست و به راهنما، مهارت و تجهیزات زیادی نیاز است.

ورودی اصلی غار مارگون در زیر رگه های آبشار به صورت مخفی قرار دارد و بدلیل وجود آب با فشار بالا امکان دسترسی به این غار وجود ندارد از این رو باید غار را دور زد و از مسیر دیگری به داخل غار رفت. مسیر دور زدن غار هم راحت نیست و در چند قسمت باید در آب رودخانه شنا کرد و یا از صخره بالا بروید.

Rate this post

نوشته‌های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها